logo-atrem

Grupa Atrem działa w branży inżynieryjnej i wykonuje prace związane z automatyką przemysłową, elektroenergetyką oraz budową systemów lotniskowych i logistycznych. Grupa realizuje zlecenia zarówno jako generalny wykonawca inwestycji, jak również podwykonawca największych grup budowlanych w Polsce.

11

icon-3

lat na GPW

291

icon-1

pracowników

57%

icon-2

udział automatyki i klimatyzacji w sprzedaży

43%

icon-3

przychodów z kontraktów dla branży elektroenergetycznej

Wśród projektów zrealizowanych przez Grupę znajduje się m.in. kilka kontraktów realizowanych dla Energa – Operator oraz Enea Operator. M.in. przebudowa stacji 110/15 kV Wronki, umożliwiająca rozwój energetyki odnawialnej, czy też budowa sieci inteligentnej na terenie zachodniej Polski (OD Gorzów Wlkp.). Grupa realizuje również kontrakt dla Poczty Polskiej  – maszyna do sortowania przesyłek – oraz zlecenia dla spółek Grupy Kapitałowej PGNiG czy GAZ-SYSTEM i innych dużych przedsiębiorstw. Grupa Atrem aktywnie poszukuje zleceń na rynkach zagranicznych. Pierwsze efekty podjętych działań to wykonanie systemu zasilania i automatyki dla systemu BHS na potrzeby nowego terminalu na lotnisku Dalaman w Turcji czy wykonanie systemu automatyki na potrzeby lotniska w Krasnojarsku.

Tworząc rozwiązania i dostarczając usługi, Atrem wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Spółka uzyskała wiele certyfikatów i uprawnień branżowych. Partnerami Atremu są m.in.: Schneider Electric, GE, FANUC, IBM i Microsoft. Tym, co wyróżnia Grupę Atrem, jest model biznesowy, który polega na kompleksowej realizacji zleceń – od projektu, przez wykonawstwo, po eksploatację i serwis instalacji. Budując portfel zleceń wielkopolska firma koncentruje się na mniejszych, bardziej rentownych kontraktach, dzięki czemu przychody grupy są zdywersyfikowane. Grupę kapitałową tworzą Atrem i Contrast. Druga spółka odpowiada za projektowanie i wykonawstwo sieci oraz instalacji elektroenergetycznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: